Brak produktów w koszyku
ONKO CARE – nowość na polskim rynku żywności specjalnego przeznaczenia medycznego
ONKO CARE to absolutna nowość na polskim rynku żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Rewolucyjna formuła i...
Obejmuje ona właściwe zabezpieczenie mięśni przed katabolizmem oraz pobudzenie ich do intensywnej pracy. Istotną kwestią jest także stymulacja centralnego układu nerwowego, zwiększenie stopnia koncentracji i skupienia oraz chęci do podjęcia intensywnego wysiłku fizycznego.
To grupa dziewięciu aminokwasów, których organizm nie wytwarza i muszą być dostarczone z zewnątrz. Chronią one tkankę mięśniową przed destrukcją stanowiąc dla nich alternatywne źródło energii. Pomagają zwiększyć wydolność organizmu, szczególnie w dalszych fazach treningu i efektywnie wspomagać regenerację.
Jest ona prekursorem powstawania w organizmie karnozyny buforującej kwas mlekowy z mięśni. Wzrasta dzięki temu wytrzymałość i utrzymana zostaje możliwość kontynuowania intensywnego wysiłku przez cały czas jego trwania.
Prekursor powstawania w organizmie l-argininy. Powoduje zwiększenie efektu pompy mięśniowej i napływ dobrze utlenionej i zasobnej w składniki odżywcze krwi do mięśni. Wpływa to bezpośrednio na efektywniejszą ich pracę i regenerację.
Pierwiastek pozwalający nie tylko zwiększyć pobudliwość i kurczliwość tkanki mięśniowej, ale również redukować zmęczenie układu nerwowego.
Alkaloid mający kilka rodzajów, zależnie od źródła pochodzenia. Kofeina bezwodna, guaranina (kofeina z guarany), teina (kofeina z herbaty) czy mateina (kofeina z yerba mate). Poprawia funkcjonowanie i pobudzenie układu nerwowego, zwiększa zdolności wysiłkowe oraz pomaga spalać tkankę tłuszczową.
Oprócz kofeiny możemy tu zaliczyć aminokwasy taurynę i tyrozynę oraz fenyloalaninę, a także acetylo-l-karnityne, cholinę i inozytol. Generalnie ich funkcja polega na usprawnieniu procesów pamięciowych i poznawczych oraz mentalnym przygotowaniu do wysiłku.
Ma za zadanie utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu i uzupełnienie elektrolitów. Dzięki temu zachowana zostaje wydolność na najwyższym poziomie, a homeostaza nie ulega wahaniom. Ma to szczególne znaczenie kiedy trening lub mecz odbywa się w warunkach podwyższonej wilgotności i temperatury.
Najlepszym wyborem będzie tutaj dobrej jakości napój izotoniczny zawierający w swoim składzie węglowodany i składniki witaminowo-mineralne takie jak między innymi sód, potas, wapń i magnez.
Podstawowe znaczenie ma tutaj uzupełnienie glikogenu mięśniowego i pełnej puli aminokwasów, które gwarantują prawidłową regenerację. Bardzo przydatne są także substancje redukujące markery zapalne we włóknach mięśniowych.
Najlepszym wyborem będzie tutaj oczywiście białko serwatkowe (izolat, koncentrat lub hydrolizat), stanowiące źródło całej gamy aminokwasów niezbędnych do odbudowy mikrouszkodzeń włókien mięśniowych. Innym sposobem jest również podanie suplementu aminokwasowego zawierającego wszystkie aminokwasy.
Mogą być dostarczane zarówno w formie odżywki (carbo, vitargo, izotonik), jak i pożywienia (banan, suszone śliwki czy morele). Idealnie uzupełniają glikogen i stanowią tym samym podstawę restytucji powysiłkowej.
Pomagają redukować ogniska zapalne powstające przy mikrouszkodzeniach włókien mięśniowych. Stanowią więc dobre rozwiązanie na obolałe po treningu lub meczu mięśnie i pomagają im wrócić szybciej do stanu wyjściowego sprzed wysiłku.
Aby maksymalnie wspomóc organizm piłkarz musi dostarczać mu codziennie szereg niezbędnych substancji wspomagających różne aspekty funkcjonalności ustrojowej.
Do najpopularniejszych zaliczamy ashwagandhe (żeń szeń indyjski), Bacopa (brahmi), Rhodiola (rożeniec górski). Mają one za zadanie redukować poziom kortyzolu i łagodzić objawy stresu. Zwiększają witalność i odporność organizmu.
Połączenie cynku, magnezu i witaminy B6. Wspomaga głęboki, regenerujący sen i sekrecję hormonów anabolicznych.
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z oleju rybiego mają istotny wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, a także przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
W piłce nożnej mamy do czynienia z krótkimi sprintami, przyspieszeniami, wyskokami i strzałami. Są to elementy gry o charakterze bardzo dynamicznym, gdzie generowana jest maksymalna prędkość, siła i szybkość. Wykorzystywane są wtedy znaczne ilości ATP, czyli najszybciej dostępnej energii mięśniowej. Jej syntezę powoduje kreatyna. U piłkarzy najlepiej sprawdza się jej stabilniejsza chemicznie forma w postaci jabłczanu, chlorowodorku czy kre alkalynu. Pozwalają one doskonalić powyższe parametry bez zbędnej retencji wody w komórkach mięśniowych i tym samym zwiększania masy ciała.
ONKO CARE to absolutna nowość na polskim rynku żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Rewolucyjna formuła i...
Gdy stawiamy czoła chorobie nowotworowej, odżywienie staje się jednym z kluczowych elementów wspierających proces leczenia i rekonwalescencji.
Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.